Na rower z namiotem? Jak najbardziej!

Relaks w postaci aktywnego wypoczynku jest znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli planujemy więc wypad za miasto, warto pomyśleć o połączeniu kilku pasji i połączyć wyjazd na rowerze z nocowaniem pod namiotem. dzięki temu wycieczka będzie dużo przyjemniejsza, a zarazem tańsza.

Na rower z namiotem? Dobry pomysł!

Wyjazd pod namiot wymaga odpowiedniego przygotowania. Konieczne jest zadbanie zarówno o komfort, jak i o odpowiednie wyposażenie, by wszystkie niezbędne rzeczy były zawsze pod ręką. Odpowiednie przygotowanie wymaga dokładnego rozplanowania rozłożenia sprzętu w sakwach, a także wybór odpowiedniego namiotu. Konieczne jest znalezienie takiego modelu, który łączył będzie funkcjonalność i komfort użytkowania. Najważniejsza jest waga, rozmiar po spakowaniu i właściwości namiotu. Inny model interesować będzie osoby, które wybierają się na dłuższe wakacje na rowerze i planujące samodzielne organizować posiłki pod namiotem, a inny te, które namiot chcą wykorzystać jedynie jako przysłowiowy dach nad głową.

Oferta rynkowa namiotów jest ogromna. Jej podział zależy od potrzeb podróżującego, rodzaju podróży i ilości osób, które będą w nim mieszkać. Podział producencki dzieli natomiast rodzaje namiotów na rodzinne, ekspedycyjne i biwakowe. Rowerzystów nie zainteresuje oferta namiotów rodzinnych – są one zbyt duże, ciężkie, przeznaczone dla większej ilości osób. Podobnie będzie z typem ekspedycyjnym – te bardzo często uposażone są w dodatki niezbędne w sytuacji nocowania w górach, lesie, z dala od cywilizacji, zatem nie kuszą przeciętnego rowerzysty. Idealnego dla siebie modelu trzeba szukać wśród tych biwakowych.

Jakie cechy istotne przy wyborze namiotu? Na jaki model postawić?

jaki namiot na rowerowe wycieczki

Istotna przy wyborze namiotu, który będziesz przewozić na rowerze, jest jego waga i pojemność. Najlepiej postawić na namiot jedno- lub dwuosobowy. Biorąc pod uwagę optymalną wagę i wymiar, najlepiej będzie, jeśli ciężar nie przekroczy 3 kg, a wysokość wyniesie co najmniej 120 cm, dzięki czemu będzie można się w nim swobodnie poruszać. Najlepsze będą namioty w kształcie igloo, bądź tunelowe. Coraz częściej wybieranymi modelami są teraz namioty samorozkładające się, które są niesamowicie przydatne, gdy jesteś bardzo zmęczony podróżą.

Niezwykle ważna kwestią jest także wybór namiotu, który będzie posiadał odpowiednią ilość powłok. Im większa ich ilość tym namiot będzie bardziej odporny na opady deszczu i wiatr. Wystarczające powinny okazać się namioty dwupowłokowe, których wewnętrzna część będzie siateczką, a zewnętrzna będzie wodoszczelna.

Wykorzystaj ostatnie ciepłe dni i ruszaj pod namiot!

Koniec wakacji już blisko, warto więc wykorzystać te ostatnie dni wolnego na zaplanowanie i wykonanie wyjazdu. Przeanalizuj poprzednie wskazówki i ruszaj w trasę!

Autor