Gdzie na wakacje pod namiotem?

Namiot - "noclegownia" dla każdego
Nie wszyscy mogą wybrać się na drogie wakacje, więc namiot okaże się dla nich tanim sposobem na letni wypoczynek. Niżej znajdują się rady pomocne w dobraniu adekwatnego namiotu.

Mały czy duży?

Pierwszą rzeczą jaka będzie określać namiot jest ilość osób jaka się w nim zmieści. Jednakże informuje on o tym ile maksymalnie ludzi może się zmieścić. Inne przedmioty typu bagaż zajmą miejsce i ograniczą komfort przebywania w środku. Dlatego, w sytuacjach gdy w namiocie będziemy znajdować się dłużej niż tylko w czasie snu oraz chcąc mieć w środku więcej przestrzeni. Lepiej jest kupić rozmiar nieco większy. Dla dwóch osób i ich bagaży w zupełności wystarczy 4osobowy namiot. Jednakże należy również zwracać uwagę na ilość miejsca jaką uzyskamy do rozłożenia namiotu oraz gdzie miałoby mieć to miejsce. Rodzinne namioty są wielkie więc lepiej zabierać je na długie kempingi. Pojedynczo lub w parze, należałoby wybrać model nieco mniejszy - zwłaszcza jeśli zamierzamy się dużo przemieszczać i spać w dość niecodziennych miejscach. Sam proces rozkładania będzie zresztą łatwiejszy i szybszy.

Tradycja czy błyskawiczność

Z roku na rok, popularność zyskują błyskawiczne namioty czyli te, które rozłożą się same i zajmie to im parę sekund. Dla ludzi zostawiających tę czynność na ostatnią chwilę, jak również dla tych planujących podróżować aż słońce nie schowa się za horyzontem, jest to duży plus. Niestety zaleta samorozkładalności ma wadę w postaci skomplikowanego składania. Jeśli zrobi się to nieumiejętnie można uszkodzić jakiś element, to zaś spowoduje, że namiot będzie już nie do użytku.

namioty na wakaje

Wszystko przez znajdujące się w środku części, których nie da się wymienić. Jednakże przeczytanie ze zrozumieniem instrukcji i stosowanie się do niej, pozwoli nam na długie korzystanie z namiotu, nawet przez kilka lat. Tradycyjna wersja będzie lepsza dla osób pozostających przez długi czas w tym samym miejscu, gdzie zarówno jego rozłożenie jak i złożenie będzie tylko pojedyncze. Dla ludzi planujących kemping będzie to najlepsza opcja. Ponadto, nawet jeśli uszkodzimy jakąś jego część, może ona być szybko naprawiona. Producenci zazwyczaj dodają do zestawów dodatkowe części przeznaczone do wymiany.

Jakość a cena

Namiot jest zazwyczaj tańszym sposobem na wakacje. Dlatego też nie jesteśmy zbyt chętni na kupienie drogiego namiotu. Jeśli namiot ma nam posłużyć tylko raz, tańsza opcja jak najbardziej się sprawdzi. Tak samo ci, nie patrzący na wygodę i spędzający czas na "spontanie" mogą wydać nieco mniej pieniędzy na namiot. Jednakże jeśli kemping to już tradycja lub zamierzamy się wybrać na rodzinne wakacje, droższy namiot będzie konieczny. Łączy się to oczywiście z jego lepszą jakością. W końcu ma on służyć na długi czas i być równie wygodny jak za pierwszym razem.

Autor