Czy produkty marki Salewa są dobrej jakości?

Początki marki Salewa są dość odległa, jeśli bowiem chcemy je poznać, musimy przenieść się do roku 1935. Właśnie wtedy powstała firma Saddler and Leather Wares założona przez Josefa Liebharta i z pewnością nawet jej pierwszy właściciel nie spodziewał się, że zainaugurowana przez niego działalność okaże się tak dużym sukcesem.

Od pierwszych chwil swojego istnienia aż do dziś firma jest kojarzona ze środowiskiem alpejskim. Początkowo jej oferta obejmowała przede wszystkim plecaki wyposażone w metalowy stelaż oraz kije narciarskie z orzechowego drewna. Lata pięćdziesiąte to jednak okres, w którym firmową ofertę uzupełnił sprzęt przeznaczony do trenowania wspinaczki lodowcowej, raki oraz czekany. Jeśli mielibyśmy jednak wskazać produkt, który w historii firmy okazał się symbolem przełomu, z pewnością byłyby nim raki z pełną regulacją. Te pojawiły się w sprzedaży w roku 1962 i natychmiast wzbudziły ogromne zainteresowanie ze względu na swoją lekkość. Lata siedemdziesiąte także można uznać za przełomowe, Salewa stała się bowiem od tego czasu również producentem odzieży znakomicie sprawdzającej się podczas wspinaczki.

Dziś Salewa jest już podmiotem o ustabilizowanej pozycji rynkowej, nie oznacza to jednak, że jej pracownicy nie dążą do wprowadzania nowości w firmowej ofercie. Tu na szczególną uwagę zasługuje współpraca z zawodowcami, prowadzi ona bowiem do tego, że do klientów trafia nie tylko coraz lepszy sprzęt, ale również odzież oraz obuwie górskie. Jakość i trwałość kolejnych elementów firmowego asortymentu sprawia, że trafia on do przekonania klientom z całego świata.

Buty Salewa i ich atuty

buty marki Salewa

To właśnie obuwie Salewa jest uznawane za ten firmowy produkt, który cieszy się szczególnie dużą popularnością. Nie może być jednak inaczej, skoro są one gwarancją perfekcyjnego dopasowania, a do tego można je uznać za klasę dla samych siebie. Dzięki wysokiemu poziomowi wytrzymałości kupujący może mieć pewność, że nawet pomimo wykorzystywania ich w trudnych warunkach, kupuje buty, które będą mu służyły przez wiele lat. Nie bez znaczenia jest i to, że buty te znakomicie radzą sobie z trudnymi warunkami panującymi w terenie. Nie powinno być to dla nas zaskoczeniem, warunki te są bowiem naturalnym środowiskiem dla firmy.

Plecaki Salewa

Innym popularnym produktem chętnie wybieranym nie tylko przez sportowców, ale i przez amatorów wspinających się po górach, są plecaki Salewa. Dziś możemy przy tym wybierać między plecakami trekkingowymi oraz tymi, które stworzono z myślą o wspinaczce po górach. Tu warto zwrócić uwagę między innymi na precyzyjne i staranne wykończenie oraz dużą dbałość o szczegóły. Nie bez znaczenia jest in to, że innowacyjne rozwiązania podnoszą jakość plecaka, zwiększają jego wytrzymałość i poziom komfortu odczuwanego przez turystę.

Autor