Jak narodziła się marka Puma?

Puma - co i jak kupić?

Znak Puma zdobi wiele przedmiotów sprzedawanych przez firmę o tej samej nazwie. Głównie są to rzeczy skierowane do sportowców, ale warto się w nie zaopatrzyć i z nich korzystać? Puma wywodzi się z Niemiec, a dokładnie z 1924r. Założyli ją Adolf oraz Rudolf - bracia. Jej początki mieściły się w tej samej firmie co Adidas. Na początku produkowali wojskowe i sportowe buty. Po osiągnięciu sukcesów, braci poróżniły wizje rozwoju firmy i tak wyodrębniły się Puma wraz z Adidasem. Dla Pumy ważne było współpracowanie ze sportowcami, np. Arminem Hary, który biegnąc w ich butach zajął pierwsze miejsce biegnąc 100m. Logo Pumy narodziło się w roku 1979r.

Co za firma Puma?

Produkty przedsiębiorstwa Puma mają opinię dobrym na całym świecie, co udowadnia kilkadziesiąt lat funkcjonowania, najnowsze rozwiązania i kreowanie mody.

Co Puma posiada w ofercie?

W ofercie Pumy znajduje się wiele rzeczy, ale przede wszystkim:
Buty - jest ich bardzo dużo. Damskie, męskie i dziecięce, do biegania, codziennego noszenia, korki, baleriny, japonki, trampki czy klapki, a nawet robocze buty. Występują w szerokiej gamie barw i fasonów. Popularne są serie tematyczne jak np. Puma Ferrari czy dziecięca Puma Superman.
Ubrania - sytuacja taka sama jak w przypadku butów. Ubrania dla każdego bez względu na wiek, płeć czy przeznaczenie ubrania. Oprócz tradycyjnych spodenek i koszulek, dostępne są też kurtki.
Bielizna - nie wolno zapominać o sportowych stanikach, bokserkach czy skarpetkach pasujących do butów.
Dodatki - chodzi o różne nakrycia głowy, torby i plecaki, szaliki i rękawiczki oraz portfele.
Kosmetyki - znajdują się tylko w wyjątkowych drogeriach. Na ich półkach znajdziemy np. dezodoranty.

Miejsce sprzedaży

o marce Puma

Kupno oryginalnych produktów jest ważne jeśli nie chcemy zostać oszukani. Z tego względu należy patrzeć na poniższe kwestie:
Cena - produkty marki Puma nie należą do najtańszych.
Miejsce - najlepiej zaopatrywać się w produkty w oficjalnych sklepach.
Otoczka - chodzi o opakowanie, zdjęcia itp.. W końcu buty powinny wyglądać tak samo jak w ofercie.

Dodatkowe kwestie

Rozmiar - Na stronie internetowej firmy widnieje oficjalna rozmiarówka, podług której należy wybierać obuwie jeśli zamawiamy przez internet.
Przeznaczenie - kupujemy buty w konkretnym celu, a nie żeby się nimi pochwalić. Również wtedy będzie można dopiero odnieść się do gwarancji w razie popsucia się butów.

Czyszczenie - Zanim kupimy musimy sprawdzić czy i jak czyścić dany przedmiot - na sucho, mokro, ręcznie, w pralce, a może trzeba oddać je do pralni chemicznej?

Puma jest popularna i nie bez powodu. Jest w nich zarówno odpowiednia jakość, ładny wygląd i odpowiednie użytkowanie. Wszystko w takiej cenie, na którą każdy może sobie pozwolić.

Autor