Jaką walizkę dla dziecka wybrać?

Walizki podróżne dla najmłodszych

Dzieci uwielbiają samodzielność nawet, jeśli nam, rodzicom, nie zawsze to odpowiada. Jeśli więc właśnie spieszymy się na pociąg albo intensywnie poszukujemy portfela, możemy być niemal stuprocentowo pewni, że dzieci uznają, że właśnie ten czas będzie najlepszy do tego, aby zapanować nad światem. Zamiast czekać na kolejny pomysł, który można uznać za co najmniej zaskakujący, warto więc zapewnić dziecku pierwszy krok ku dorosłości. Jeśli właśnie wybieramy się w podróż, może nim być własna walizka podróżna.

Oczywiście, wielu rodziców już na wstępie odrzuca taką opcję zdając sobie sprawę z tego, że kilkulatek poradzi sobie jedynie z taką walizką, która będzie lekka i mała. Niestety, automatycznie jest to torba podróżna, w której z pewnością nie pomieszczą się wszystkie te akcesoria, jakie chcemy zabrać ze sobą w podróż. Małe dziecko, nawet pomimo zapału, którego można mu pozazdrościć męczy się relatywnie szybko. W praktyce oznacza to, że także jego torba wcześniej lub później stanie się częścią bagażu rodzica. Na szczęście, firmy, które oferują akcesoria stworzone z myślą o małym podróżniku, nie tylko zdają sobie sprawę z takich utrudnień, ale również potrafią się im przeciwstawić.

Walizka i krzesełko w jednym

walizki dla dzieci

Dziecko w komunikacji miejskiej zwykle nie jest w stanie przyswoić sobie wszystkich praw, jakie nią rządzą. Nic więc dziwnego, że zaśnięcie tu i teraz nie jest dla niego żadnym problemem. Niestety, rodzice doskonale zdają sobie sprawy z tego, że odpoczynek nie zawsze jest możliwy, miejsc siedzących jest bowiem jak na lekarstwo. Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby w takich okolicznościach wykorzystać walizkę. Ta jest postrzegana jako dość nietypowa przede wszystkim dlatego, że można w każdej chwili zmienić ją w całkiem wygodny fotelik nie obawiając się przy tym, że odbędzie się to z uszczerbkiem dla rzeczy, które zostały w niej zgromadzone. Dzięki twardemu siedzisku pozycja dziecka podczas siedzenia jest stabilna, zawartość zaś jest skutecznie chroniona przed zgnieceniem. Warto też wspomnieć o paskach zabezpieczających. Ich obecność sprawia, że walizka może zostać przypięta do większości krzeseł.

Dziecięca walizka na kółkach

Jeśli chcemy, aby dziecko mogło ciągnąć swój bagaż, powinniśmy zainteresować się przede wszystkim walizkami wyposażonym w kółka. Dziś w sprzedaży możemy zetknąć się z rozwiązaniami dedykowanymi praktycznie każdej grupie wiekowej, choć czynnikiem ułatwiającym wybór odpowiedniej torby może być także wzrost dziecka. Od idealnej walizki oczekuje się, że będzie posiadać dwa kółka, wysuwaną rączkę z regulacją oraz stelaż. Dobrze jest jednak, jeśli zostanie ona wyposażona również w specjalny uchwyt, dzięki któremu jej przenoszenie stanie się łatwiejsze.

Autor