Jak wybrać dobrą torbę na weekend?

Torby nie tylko podrózne

Pytanie o wybór uniwersalnej i pojemnej torby podróżnej powraca regularnie, wraz z nim zaś pojawiają się kolejne wątpliwości. Jeszcze przed dokonaniem zakupu przeznaczonego zarówno na wyjazd służbowy, jak i na krótkie wakacje, warto więc zapoznać się z kilkoma zaleceniami i na ich podstawie zdecydować o planowanym zakupie. Od czego zatem zacząć?

Przegląd toreb weekendowych

Zakup torby weekendowej nie jest prostym zadaniem. Warto przy tym pamiętać, że nie powinna być ona ani za mała, ani przesadnie duża. Takie rozwiązanie staje się powoli niezbędnym elementem garderoby ludzi biznesu, nie zapominają o nim jednak również podróżnicy. Jej znakiem rozpoznawczym powinna być przede wszystkim pojemność, na jak najmniejszej przestrzeni należy bowiem umieścić jak najwięcej rzeczy, bez których trudno liczyć na to, że wyjazd okaże się udany. Dobrze zatem, aby znalazło się w niej miejsce nie tylko na laptop i ważne dokumenty, ale również na kosmetyki i inne drobiazgi.

To właśnie rozmiar jest tym zagadnieniem, któremu kupujący poświęcają najwięcej uwagi. Optymalna jest przy tym ta wielkość, która odpowiada wymaganiom linii lotniczych określanym wówczas, gdy przedmiotem zainteresowania jest bagaż podręczny. Oczywiście, nie można zapominać także o tym, jak ważna jest nasza wygoda. Jeśli więc wydaje się nam, że najlepszą opcją będzie torba zarzucana na ramię, jeszcze przed jej zakupem warto się upewnić, czy została ona wyposażona w odpowiednio długi pasek i czy istnieje opcja jego wydłużenia lub skrócenia. Większość modeli jest też dziś wyposażonych dodatkowo w uszy, które pozwalają na ręczny uchwyt oraz w nóżki znajdujące się na zewnętrznej stronie dna torby. To właśnie one sprawiają, że torbie nie grożą porysowania, sprawiają one przy tym, że ma ona zapewnioną solidną ochronę przed wilgocią zwłaszcza, gdy trafia na ziemię lub mokre podłoże.

mini walizki na wyjazd

Także fason torby ma pewne znaczenie. Tu kluczową rolę odgrywają indywidualne upodobania, choć zaleca się rezygnację z eksperymentowania z nietypowymi rozwiązaniami lub kolorystyką. Torba powinna być uniwersalna, szkoda więc będzie szukać nowego rozwiązania tylko dlatego, że obecne, choć sprawdza się znakomicie, wyszło z mody.

Mini-walizki

Dość ciekawym rozwiązaniem może okazać się także mini-walizka. Jeśli się jej przyjrzymy, z pewnością szybko skojarzymy ją sobie z dużymi torbami podróżnymi, choć pod względem wielkości powinna się ona mieścić w weekendowych rozmiarach. Jeśli chcemy wejść w jej posiadanie, zwracajmy szczególną uwagę na to, ile waży. Mini-walizki starszego typu potrafią ważyć nawet trzy kilogramy, a to zdecydowanie za dużo. Ważny powinien być dla nas także materiał, z jakiego są one wykonane, ma on bowiem wpływ tak na ich wytrzymałość, jak i samą pakowność.

Autor