Jak znaleźć porządną walizkę podróżną?

Jeśli kochasz podróże to na pewno wiesz, jak ważna jest walizka, która spełnia wszystkie twoje potrzeby. Będzie wszystko mieścić, będzie funkcjonalna i trwała. Warto znaleźć taką walizkę zanim wyruszy się w kolejną podróż.

Jaka powinna być walizka podróżna?

Walizka kabinowa to niewielki bagaż, który każdy może zabrać na pokład samolotu. Nie mieści dużo, ale można do niej zapakować wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy, które mogą nam przydać na krótką wycieczkę. Jest idealna na wyjazdy służbowe, kilkodniowe wypady czy gdy chcemy pozwiedzać jakieś miasto. Jest lekka, mobilna  i łatwa w transporcie, nie tylko samochodowy, ale także czy w samolotach lub pociągach.  Należy wybrać jednak odpowiednią, tak by nie naruszyć regulaminów linii lotniczych, które mówią o wymiarach naszego bagażu.

Ważny jest materiał walizki

Wybór tego zależy od tego jakie rzeczy chcesz przewozić. Jeśli nie jest to nic miękkiego, kruchego lub jeśli nie ulega szybkiemu zniszczeniu to miękka walizka sprawdzi się świetnie w roli bagażu kabinowego. Są one przeważnie wykonane z syntetycznych tekstyliów z włókien poliestrowych lub nylonowych. Ma to swoje wady i zalety. Zaletami jest większa pojemność, dodatkowe kieszenie wewnętrzne i przegródki. Jej powierzchnia też jest odporna na zarysowania. Jednocześnie są one jednak narażone na wilgoć i rozcięcia.  Twarde walizki są stworzone z tworzyw sztucznych co zwiększa ochronę ich zawartości, zabezpieczając ją przed wilgocią i zgnieceniami. Minusem jest jednak to że mogą pęknąć jeśli są źle używane. Do tego łatwo je porysować oraz nie można włożyć więcej niż pozwala na to obudowa.

Cena dobrej walizki na kółkach

walizka na kólkach

To odwieczny dylemat każdego. Wszystko zależy od tego ile jesteśmy w stanie wydać oraz naszych preferencji. Biznesmeni twierdzą, że najlepiej jest wybrać te z średniej półki. Walizki kabinowe nie są zagrożone przerzucaniem i leżeniem pod stosem innych toreb, więc trzeba zastanowić się nad modelami z polikarbonu, które są drogie. Takie walizki są bardzo lekkie, co ma znaczenie w przypadku takiego bagażu podręcznego. Ale można przecież znaleźć miękką walizkę o podobnej wadze i niskiej cenie, a różnicę można przeznaczyć na większą walizkę, którą dajemy do luku bagażowego albo na nasze przyjemności. Na co warto jednak zwrócić uwagę? Na pewno cna zorganizowane wnętrze, dodatkowe kieszenie, dobre kółka i wygodny uchwyt oraz kłódkę TSA, która jest dobrym zabezpieczeniem.

Walizka dostosowana do wymagań linii lotniczych

Wymiary i waga takiej walizki mają znaczenie i powinniśmy na nie zwracać szczególną uwagę. Po co nam droga walizka z zaawansowanych materiałów, skoro nie spełnia ona wymogów linii lotniczych lub jest ciężka, co nie pozwala zapakować wielu rzeczy. Dobrze zapakowana walizka to podstawa naszego funkcjonowania na wyjeździe. Warto zastanowić się co ze sobą zabrać, kiedy nam jest potrzebna  i jak mamy zamiar ją użytkować. Gdy już odpowiemy sobie na te wszystkie pytania to dużo łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią dla nas walizkę kabinową dla naszych potrzeb.

Autor