Jaka walizka będzie idealna na weekendowy wyjazd?

Ciepłe pory roku sprawiają, że często zamierzamy wyjeżdżać na dłuższe i krótsze wycieczki. Jeśli już podejmiemy decyzje o wyjeździe, często pojawia się problem braku odpowiedniej walizki – nie mamy w co wygodnie się spakować. Torba, w której nie mieszczą się wszystkie niezbędne rzeczy, jest zwyczajnie niewygodna w podróży  i potrafi popsuć radość z planowanego wyjazdu.

Torba czy walizka?

Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć zanim zaczniemy szukać idealnego bagażu. Ogromna zalata toreb jest ich niewielka waga. Ponadto – dzięki temu, że nie mają twardych boków – można w nich zmieścić wiele rzeczy także tych niewymiarowych. Problem pojawia się podczas układania rzeczy w torbie – ubrania często się przesuwają i po wyjęciu są zwyczajnie pomięte. Torby charakteryzują się również mniejszą odpornością na uszkodzenia, więc jeśli chcemy się nimi cieszyć przez długie lata, powinniśmy wybierać modele ze skóry.

Walizki podróżne są cięższe niż klasyczne torby, jednak zazwyczaj dużo wygodniejsze. Ich podstawową zaleta są uchwyty i kółka ułatwiające przemieszczanie się. Warte polecania są modele z obrotowymi kółkami – znacznie łatwiejsze w prowadzeniu. Sztywna powłoka zewnętrzna sprawia, że jeśli dobrze skapujemy walizkę – rzeczy nie pogniotą się ani nie uszkodzą w czasie transportu. Pozwala to na unikanie konieczności zabierania żelazka.

Jaki rozmiar powinna mieć walizka na weekend ?

Rozmiar walizki jest bardzo ważny – przed podjęciem decyzji należy przeanalizować możliwości. Małe walizki są poręczniejsze, lżejsze, a ograniczona ilość miejsca wymusza na nas przemyślane pakowanie, dzięki czemu nie zabieramy wielu niepotrzebnych rzeczy. Większe modele są polecane, jeśli lubimy mieć zawsze więcej rzeczy na zapas, albo planujemy wspólnie spakować rzeczy z koleżanka czy partnerem. Mamy wtedy do zabrania jedna walizkę zamiast dwóch. Duża walizka najlepiej sprawdza się na wyjazdy samochodem, ponieważ sprawia problemy podczas przewożenia środkami transportu publicznego.

Osoby planujące podróżować samolotem powinny zwrócić szczególna uwagę na rozmiar walizki. Wszystkie linie lotnicze mają precyzyjnie określone wymiary jakie może mieć bagaż podróżny. W przypadku większych rozmiarów niż przewidziane, musimy liczyć się z opłata za nadbagaż. W rozmiarach akceptowanych przez linie lotnicze występują tzw. kabinówki – dla osób często podróżujących samolotem będą wręcz idealne, zwłaszcza, że można w nich bez problemu spakować rzeczy nawet na kilkudniowy wyjazd.

małe walizki na weekend

Z jakiego materiału powinna być walizka na weekend

Materiał, z którego jest wykonana walizka jest bardzo ważny, gdyż jego wysoka jakość zagwarantuje nam możliwość wieloletniego korzystania z bagażu. Wprawdzie miękkie materiałowe walizki łatwiej zapakować, bo ich ścianki nieco się naddają, jednak nie w pełni chronią zawartość i kruche przedmioty mogą ulec uszkodzeniu.
Walizki o mocnych ściankach z tworzywa sztucznego są sztywniejsze i trwalsze, a ponadto wodoodporne. Szczególnie warte polecenia są walizki wykonane z poliwęglanu – oprócz wytrzymałości są także bardzo lekkie. Bardzo łatwo się z nimi przemieszczać i choć są nieco droższe, to jednak będą nam dobrze służyły przez wiele lat.

Każdy musi samodzielnie dokonać wyboru idealnej walizki w oparciu o własne preferencje i potrzeby. Jednak jeśli szukamy uniwersalnego rozwiązania, które będzie sprawdzało się w różnych sytuacjach, najlepiej zdecydować się na kabinówkę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa. Będzie to walizka idealna na kilkudniowe podróże, z łatwością mieszcząc wszystkie niezbędne rzeczy.

Autor