Gdzie kupić praktyczną torbę podróżną

Planujesz krótkie wakacje lub dłuższy urlop? Koniecznie przemyśl zakup walizki lub torby podróżnej, która będzie idealnie dopasowana do charakteru wyjazdu, płci oraz Twojego charakteru. Ładna, lekka i pojemna walizka to przyjaciel podróży każdego człowieka, który umila wyjazd. Z pewnością przed wyjazdem zadajesz sobie pytanie, jaka torbę chcesz użyć do spakowania. Być może wystarczy mała walizeczka? A może jednak potrzebujesz walizki o nieco większych gabarytach?

Praktyczne torby

Niektóre osoby preferują torby i nie znoszą walizek. Uważają oni, że torby są praktyczniejsze i bardziej uniwersalne. Na ich przechowywanie nie trzeba przeznaczać dużej ilości miejsca, gdyż wystarczy poskładać ją i włożyć w dane miejsce. Bardzo eleganckie są torby skórzane, jednak ich cena bywa dosyć wysoka. W produkcji toreb sportowych specjalizuje się firma Nike, Adidas oraz Puma. To torby, które pasują na obóz oraz na biwak. Podczas zakupu torby, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj rączki, gdyż to on warunkuje wygodę użytkowania torby. Ważne jest również, aby dana torba spełniała warunki wymiarów torby, którą można spakować do samolotu.

Wygodne walizki

W walizkach ubranie nie wygniecie się tak, jak w  torbie. Są one również eleganckie i wygodne w transporcie, gdyż mają kółka i specjalną rączkę do przewożenia. Jeżeli planujesz na wakacje spakować całą rodzinę, pomyśl o walizkach na wygodnym stelażu, które można układać na sobie. Na wyjazdy krótkie lub służbowe, idealnym rozwiązaniem będzie walizka kabinowa. Można ją również wnieść do pociągu oraz na pokład samolotu. Na wakacje z rodziną idealnym rozwiązaniem będzie duża walizka o pojemności większej niż 100 litrów. 

plecak bagaż podręczny

Na co zwrócić uwagę?

1.Materiał

Przede wszystkim na materiał. Wiele walizek odpornych jest na zalanie oraz na wgniecenia. Zaletą walizek codura jest to, że ich wielkość można zwiększać nawet o kilkadziesiąt procent. Dla osób, które podróżują samolotem, z pewnością spiszą się walizki twarde i odporne na zarysowania z włókna szklanego lub poliwęglanu. 

2.Komory i kieszonki

Walizka staje się praktyczniejsza, kiedy ma w sobie komory, w których umieścić można poszczególne elementy garderoby i jednocześnie ułatwić znalezienie wybranej rzeczy. W małych kieszonkach można umieścić bieliznę lub laptop. 

3.Stelaż i kółka

Zarówno wśród walizek i toreb podróżnych sprawdza się stelaż. Warto wybrać też teleskopowy stelaż i kółka kauczukowe, które sprawdzają się na różnych powierzchniach. 

4.Zamki

Dla dalekich podróży konieczne jest wybrania zamka szyfrowego. W wielu krajach Stanów Zjednoczonych konieczne jest z zamkiem TSA. Dodatkowo warto mieć kłódkę. 

5.Najmodniejsze kolory i wzory

Na rynku zakupić można torby i walizki w wielu wzorach i kolorach. Modne są torby w kolorze beżu, czerwieni i czerni. Dla dzieci sprawdzą się motywy z bajek i zwierząt. 

Autor