Jaki model sportowego zegarka wybrać?

Zegarek na męskim ręku jest zawsze mile widziany. W sklepach poza modelami eleganckimi można również spotkać modele sportowe. Jaki zegarek sportowy wybrać do noszenia na co dzień? Na co w tym przypadku warto zwrócić uwagę?

Cechą charakterystyczną dla zegarków sportowych jest pewnego rodzaju uniwersalność. Tego nie mają zegarki  eleganckie. Sprawdzają się podczas gry w tenisa, wizyty na siłowni czy na basenie. Pasują doskonale do sportowych ubrań. Zabrać je więc można na spotkanie ze znajomymi na mieście. Zegarek sportowy połączyć  można nawet z bluzą i dresem. Sportowe modele przeznaczone są nie tylko dla osób aktywnych na co dzień, ale i  dla tych, które cenią sobie funkcjonalność.

Zegarki dla pływaków

Osoby, które lubią pływać powinny zdecydować się na zegarki dla pływaków. Są one odporne na różne warunki pogodowe. Najważniejszą ich cechą jest oczywiście wodoszczelność. Materiał, z którego są wykonane można łatwo i szybko wysuszyć.  Modele tego typu posiadają na ogół wbudowany termometr, szybkościomierz czy pulsometr.

Zegarek dla biegaczy

męski zegarek na sportowe wyprawy

Dla osób uprawiających jogging przeznaczone są zegarki do biegania.  Posiadają one wiele przydatnych funkcjonalności. Przede wszystkim wyposażone są w pulsometr czy szybkościomierz. Niektóre modele mierzą nawet kalorie. To dobre rozwiązanie dla osób, które dbają o swoją wagę i sylwetkę. Zegarki nieco droższe posiadają również wbudowany GPS. Dlatego w razie zagubienia się w lesie można łatwo odnaleźć drogę do domu.

Osoby, które szukają zegarka sportowego, ale nie zależy im na tych wszystkich funkcjonalnościach, mogą poszukać zegarka o odpornej na uszkodzenia kopercie i precyzyjnych funkcjach mierzenia czasu. Takie są w zasadzie wszystkie zegarki sportowe. W przypadku modeli przeznaczonych do biegania czy pływania ceny bywają bardzo wysokie i sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Proste modele zakupić można jednak nawet za kilkadziesiąt złotych.

Zegarek sportowy a klasyczny - różnice

Różnica tkwi przede wszystkim w ich budowie. Zegarki sportowe są bardziej opływowe w kształtach. Ich tarcza jest większa i na ogół okrągła. Dzięki temu aktywność fizyczna jest komfortowa. Zegarki sportowe są masywne i bardzo odporne na uszkodzenia. Pasek wykonywany jest w tym przypadku z gumy, która jest łatwa do czyszczenia. Po modele tego rodzaju sięgają panowie, którzy na co dzień noszą się luźno. Sportowe stylizacje są połączeniem swobody i elegancji, a przy okazji są bardzo modne. Nic więc dziwnego w tym, że zegarki sportowe stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób stawia na aktywny tryb życia. Ponadto są one nie tylko funkcjonalne,  ale i bardzo efektowne, również pod względem wizualnym. Nie zapowiada się też, aby szybko wyszły z mody.

 

 

Autor