Jaki wybrać zegarek na wyprawy górskie

Survivalowe zegarki

Wyprawa w góry wymaga od turystki nie tylko niebywałej sprawności fizycznej, ale również znajomości terenu i pokory. Trzeba wręcz uzbroić się zw zegarek, który będzie pełnił funkcję kompasu oraz będzie pomagać piechurowi w rozeznaniu się w ternie, oraz czasie. Oczywiście wiadome jest, że góry przyciągają amatorów oraz doświadczonych taterników, którzy oddają górom całe serce. Bez względu na to, jaki ma się poziom zaawansowania, należy zgłaszać dłuższe i bardziej wymagające wędrówki w swojej bazie noclegowej, pokazać trasę oraz szacowaną godzinę powrotu. W tym z pewnością przyda się takiej osobie zegarek.

Czym kierować się przy zakupie zegarka?

Na pierwszym miejscu należy zwracać uwagę na zużyte do jego wytworzenia materiały. To one w dużej mierze decydują o trwałości danego zegarka oraz o tym, ile będzie on mógł służyć właścicielowi. Kolejną sprawą, jaką należy się zająć, jest sprawdzenie tego, w jaki sposób zegarek jest ładowany. W wielu przypadkach mają one specjalny panel słoneczny lub ładowanie sieciowe, które w wielu przypadkach ogranicza czas użytkowania. Po trzecie, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które ułatwiają użytkowanie oraz sprawiają, że zegarek staje się funkcjonalny. Do takich dodatków należy wysokościomierz, podświetlenie, ilość kroków oraz kompas. Czwarty punkt to odpowiednia klasa wodoszczelności, która umożliwia użytkowanie zegarka dosłownie w każdych warunkach. Będzie on wtedy działał w warunkach nawet dużej wilgotności, a zwłaszcza w trakcie deszczu. 

Model warty uwagi

górski zegarek

Zegarek Sunnto Spartan Ultra to prawdziwy gadżet dla wszystkich tych, którzy kochają wyprawy w góry. Można powiedzieć, że ten model cechuje się wręcz najwyższą jakością wykonania. W produkcie można znaleźć wiele przydatnych funkcji oraz niezwykle wydajną baterię, która umożliwia długotrwałe użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Urządzenie z włączonym trybem GPS może działać nawet 65 godzin. Dodatkową funkcją jest możliwość pomiaru tętna nie tylko podczas pieszych wędrówek, ale również podczas pływania. Kompatybilność z systemem IOS i Android sprawia, że można również odczytywać na tym urządzeniu wiadomości tekstowe. Dodatkowe funkcje to barometr, wysokościomierz oraz funkcja pomiary temperatury i ciśnienia. To inwestycja, która z pewnością posłuży długie lata. Dzięki odpowiednio dobranemu zegarkowi możemy liczyć, że będzie on służył bardzo długo i spisze się w niemal każdych warunkach. Produkt ten zasługuje na najwyższe miejsce w rankingu najlepszych zegarków dla miłośników gór i pieszych wędrówek. Dzięki niemu z pewnością poruszanie się po problematycznych terenach będzie przyjemne. To wręcz nieoceniona pomoc w dotarciu w wyznaczone miejsce na czas nawet w przypadku problematycznej pogody. 

Autor